instagram

TOP ileś tam aplikacji na IOS

Jeden z moich pierwszych “artykułów”. Pozostawiam go dla potomnych.

Od ponad roku użytkuję IPhone’a, patrząc na ilość dni spędzonych z systemem firmy nadgryzionego jabłka moglibyście stwierdzić iż

“Co on może wiedzieć o apliakcjach na IOS?”

Ano wiem sporo moi drodzy, aplikacje dostępne w App Store w 99% są także do znalezienia w sklepie Google Play na androdzie (którego używałem przeszło 5 lat), dlatego myślę że po roku z ios i po 5 latach z androidem, mogę śmiało przedstawić wam listę, moich TOP aplikacji których używam praktycznie codziennie oraz które są mi bezcenne w codziennym fukncjonowaniu.

Lista będzie aktualizowana na bierząco.

LastPass

LastPass

Menadżer haseł bez którego w tej chwili nie wyobrażam sobie korzystania z internetu. Jak to wygląda? Jesteście na stornie która wymaga rejestracji. Rejestrujecie się, podajecie login, podajecie hasło… A nie, zaraz zaraz to LastPass generuje za was uber bezpieczne hasło, które następnie wraz z loginem i danymi o stronie jest zapisywane i przetrzymywane na waszym koncie LastPass, a więc następnym razem kiedy wejdziecie na tę stronę nie musicie pamiętać o niczym, LastPass zaloguje się za was pamiętając 32 znakowe hasło którego haker nie będzie w stanie złamać.

Google Photos

Google Photos

Dzięki tej aplikacji od Google’a zapomniałem co to znaczy podpinać telefon do komputera w celu “zgrania” zdjęć. W tej chwili jedyne co robię to wchodzę na stronę: https://photos.google.com i delektuję się kopią mych zdjęć bez użerania się z kablami, kopią dostępną w każdym miejscu na świecie, poprzez przeglądarkę. Powiem wam że to co zrobił Google, tą aplikacją to mistrzowska zagrywka. Aplikacja ta oferuje wam nielimitowane miejsce na wasze zdjęcia i pliki wideo w chmurze Google drive, mówiąc krótko: wrzucacie ile chcecie, otwieracie i pokazujecie gdzie chcecie. Jedyny minus? Google delikatnie zmniejsza rozdzielczość waszych zdjęć, by zajmowały mniej miejsca na ich dyskach. Lecz porównując oryginalną fotkę z “gorszą” kopią z google photos, nie zauważycie większych zmian.

ToCoMoje

ToCoMoje

Kupujecie jeszcze czasem coś w sklepach stacjonarnych? Wydają wam paragony? Paragony bez których nie uznają Ci gwarancji? Jeśli tak, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Osobiście jeśli w jakimś sklepie dostanę paragon/fakturę, to za moment rozpływa się on w powietrzu… Nie wiem, może to jakieś smerfy, które uwzięły się na moje paragony i kradną je aby potem sprzedawać je na czarnym rynku? Możliwe… Lecz używając ToCoMoje problem ten znikł, nie przejmuję się już paragonami i tym czy dany przedmiot oddam bez problemu na gwarancję. Kupuję coś, dostaje paragon, wyjmuję telefon, pstryk zdjęcie, opis, data zakupu, sklep, zapisz… i wszystko jest już na waszym koncie ToCoMoje, synchronizowane między wszystkimi urządzeniami na których macie zainstalowaną aplikację.

Tidal

Tidal

Tidal to moja aplikacja do słuchania muzyki. Wiele osób w branży IT poleca i używa Spotify, lecz ta aplikacja do streamingu muzyki nie zachwyciła mnie jakością dźwięków wydobywających się z moich słuchawek. Natomiast serwis którego założycielem jest JAY Z, serwis który oferuje muzykę w jakości bezstratnej, serwis na którym wielu artystów publikuje ekskluzywne albumy dostępne tylko na platformie Tidal, serwis oferujący na chwilę obecną największą bibliotękę muzyczną, to serwis który mnie urzekł. Tak wiem, powiecie:

“Człowieku to tylko apikacja do słuchania muzyki”

Może i tak, lecz muzyka w moim życiu pełni ważną rolę, i wolę słuchać czegoś perfekcyjnego w bezstratnej jakości, czegoś co zwali mnie z nóg, niż marnego ~320 kbps bitrate które oferuje spotify.

Diki

Diki

Słownik języka angielskiego który polecił mi mój nauczyciel w liceum. Nie zaglądałem do niego przez dwa lata od czasu polecenia mi go, dopiero kiedy “dziwnym trafem” google tłumacz nie potrafił wytłymaczyć mi znaczenia wielu słów, zacząłem szukać godnego rywala, i przez przypadek natrafiłem na to co zostało mi polecone dawno temu. Aktualnie używam go naprzemian z tłumaczem google, jeśli tlumacz czegoś nie potrafi, diki przetlumaczy to bez problemu. Szczerze jeśli uczycie się zaawansowanego angielskiego, nie zastanawiajcie się i instalujcie ten słownik. Tłumaczy wszystko z bardzo rozwiniętymi opisami i przykładami. Jedyny minus to delikatnie archaiczny wygląd aplikacji, i brak wsparcia dla rozdzielczości FullHD, przez co wszystko na ekranie jest dwa razy większe.

Musixmatch

MusicxMatch

Tak jak mówiłem wcześniej przy Tidal’u, kocham muzykę. A czasem lubię sobie także samemu, powtarzam !SAMEMU!, pośpiewać. Kiedyś bez ustanku podczas trwania piosenki, wchodziłem na tekstowo.pl i z tamtąd mogłem odczytywać tekst utworu. Lecz 2 lata temu dokonałem przełomu i znalazłem aplikację zwącą się Musixmatch, aplikacja integruje się z piosenkami na twoim urządzeniu, bądz co lepsze w moim przypadku z serwisami streamingującymi muzykę, i pokazuje tekst utworu który jest aktualnie spiewany przez wykonawcę. Aplikacja ta ułatwia życie bardzo, zamiast wchodzić w apkę odpowiadająca za muzykę, potem szukać w przeglądarce internetowej tekstu utworu, tu wystarczy wejść w Musixmatch, z poziomu aplikacji wybrać piosenkę i już… tekst leci, piosenka gra… Czego chcieć więcej?

SkyCash

SkyCash

Nigdy nie lubiłem tego uczucia kiedy nazajutrz o 8.00 mam autobus a biletu jeszcze brak. Oznaczało to tylko jedno, muszę wstać wcześniej, żeby iść do kiosku i kupić bilet. Tak… To były piękne czasy, teraz wystarcza mi SkyCash i problem z biletami mam z głowy. Jak to działa? Bardzo prosto! Robicie przelew, bądź za pomocą karty wpłacacie pieniądze na wasze konto SkyCash, i… kupujecie bilet, czyż to nie jest piękne? Ja zazwyczaj teraz kupuję bilet dopiero po wejściu do autobusu, niczym się nie muszę przejmować, a i wstawanie rano przeminęlo z wiatrem. A co z kanarami? “Kanareczki” także już dobrze znają tą aplikację, wystarczy że wejdziecie w kategorię “Bilety do kontroli” i pokażecie miłemu Panu kontrolerowi biletów kod który wyświetli się na waszym ekranie, wiem bo już sam przeżyłem :).

Tinder

Tinder

Jest to najlepsza aplikacja z teg…

Nie no żartowałem, nie używajcie Tindera.

0 Comments

Leave Your Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*